Loading...
Architekt krajobrazu2023-12-05T21:54:36+01:00

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
KIELCE

O MNIE

Nazywam się Aleksandra Drapejkowska i miło mi powitać Cię na stronie mojego studia projektowego. Szeroko pojętą architekturą krajobrazu zajmuję się od 2015 roku. Jest ona moją pasją i formą wyrazu, w której staram się łączyć miłość do natury i designu z kreatywnością i wykształceniem.

architekt krajobrazu kielce aleksandra drapejkowska

Jestem absolwentką Politechniki Krakowskiej, gdzie ukończyłam kierunek architektura krajobrazu. Oprócz wiedzy zdobytej na studiach doświadczenie zdobywałam w pracowniach architektury krajobrazu w Krakowie i w Kielcach. W moim portfolio znajdują się projekty przestrzeni zarówno prywatnych, jak i miejskich, przy których miałam okazję uczestniczyć, jako architektka krajobrazu. Obejmują one spektrum działań w skali ogrodowej i planistycznej. Obecnie samodzielnie prowadzę studio projektowe w mieście Kielce, oferując działania na terenie województwa świętokrzyskiego i nie tylko.

UMÓW PIERWSZE SPOTKANIE

JAK PRACUJĘ?

Swoje projekty tworzę w oparciu o warunki siedliskowe i przekonanie, że architektura krajobrazu powinna łączyć funkcjonalność, harmonię i wymiar estetyczny. W proponowanych rozwiązaniach chętnie sięgam po naturalne materiały i surowce charakterystyczne dla danego obszaru. W kompozycjach roślinnych stawiam nie tylko na aspekty wizualne, mające na celu przynieść ukojenie właścicielom, ale także staram się stworzyć schronienie dla odwiedzających je zwierząt i innych żywych stworzeń.
Jako architekt krajobrazu lubię kontrastować swobodną formę roślin z mocnym akcentem rzeźbiarskim, tworząc spersonalizowane projekty, w których przestrzeń jest odzwierciedleniem indywidualnych cech, potrzeb, oczekiwań i historii.

Zawsze w pełni angażuje się w każdy projekt. Przedstawiając swoje propozycje dbam by oddawały ogólną wizję inwestora, a w rezultacie powstała ergonomiczna i przyjazna przestrzeń. Liczy się dla mnie profesjonalizm, w związku z czym stawiam nacisk na terminowość, jasną i skuteczną komunikację i pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Projektowanie rozpoczynam od wizji lokalnej, podczas której analizuje możliwości przestrzenne. Zapoznaje się wówczas z aktualnym stanem miejsca, uwarunkowaniami, a także potrzebami, jakim ma odpowiadać dane zagospodarowanie terenu. Na tej podstawie w oparciu o własne pomysły i wytyczne Klientów powstaje koncepcja, która finalnie przybiera kształt szczegółowej dokumentacji.

Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ